خدمات تعمیر مبل آیکا

تعمیر مبل یکی از به صرفه ترین روش ها برای پایین آوردن هزینه های زندگی یک خانواده به حساب می آید، با توجه به بالا رفتن سرسام آور قیمت ها مخصوصا قیمت مبل های نو، خرید مبل فشار اقتصادی زیادی را به خانوار تحمیل می کند به همین خاطر تعمیر ، میتواند هزینه های جانبی زندگی را کاهش دهد، با ما همراه باشید تا با تعمیرات مبلمان در منزل و قیمت تعمیرات مبل در تهران و شهرستان ها آشنایی پیدا کنید و برای تعمیر مبل در منزل خود برنامه ریزی های لازم را داشته باشید.

قيمت تعمير مبل چگونه محاسبه می شود؟

قیمت تعمیر مبل با توجه به میزان خرابی و آسیب دیدگی آنها متغییر می باشد علاوه بر میزان خرابی و آسیب دیدگی، نوع جنس چوب و پارچه و بالشتک های به کار رفته به اضافه میزان اجرت و مهارت تعمیرکار ، متفاوت است.

خدماتقیمت تعمیر مبل 7نفره به تومان
رنگ کاری مبلیک میلیون تا ده میلیون
تعویض اسفنج و رویه کوبی مبل راحتیدو میلیون تا  هفت میلیون
تعویض هر متری پارچه برای رویه کوبی50هزار تا 700هزار
تعمیر و تعویض و رویه کوبی مبل استیل3میلیون تا 10میلیون
حمل و نقل و بارگیریبا توجه به مبدا و مقصد و تعداد طبقات

انتخاب پارچه مبلی

هزینه برترین قسمت در زمان تعمیرات مبل، خرید و رویه کوبی پارچه مبلی است. قبل از خرید پارچه مبلی حتما باید با تعمیرکار مبل خود مشورت کنید و تعمیرکاران باتجربه مبل می‌توانند با کمترین میزان پارچه مبلی اقدام به رویه کوبی مبل شما بکنند. پس حتما در انتخاب تعمیرکار دقت زیادی را انجام دهید.

اگر مبل شما نیاز به لمسه کاری داشته باشد، متراژ پارچه بیشتری نیاز است، درکنار آن، کیفیت پارچه باید در زمان لمسه کاری مبل بالا باشد.

تعمير مبل در منزل!

تعمیرات مبل در منزل، کار را برای شما راحتتر می کند و شما می توانید به راحتی مبل های خود را که به مرور زمان آسیب دیده و مستهلک شده اند را ترمیم کرده و مبل های فرسوده و آسیب دیده خود را تبدیل به مبل نو با سلیقه خود شما شود، که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که چطور با تعمیر مبل، رنگ و بوی جدیدی به دکوراسیون و طراحی داخل منزل خودتان به وجود آورید.

توجه کنید که تنها برای تعمیرات جزیی مثل شکستن پایه مبل یا تعویض پارچه مبلی که پاره شده و نیاز به رفو مختصری دارد میتوان تعمیر مبل در منزل انجام گیرد.

اگر سطح آسیب دیدگی و خرابی مبل ها بالا باشد امکان تعمیرات مبلمان در منزل وجود نخواهد داشت و باید به کارگاه یا نمایندگی تعمیر مبل منتقل شود.

تعمیرات مبل شامل چه خدماتی می شود؟

بسیاری از دوستان همواره این سوال را از ما می پرسند که تعمیر مبل شامل چه خدماتی می شود که میتوان برای تعمیر مبل در نظر گرفت؟ خدمات زیادی برای تعمیر مبل وجود دارد همچون:

 • تعمیر و تعویض پارچه رویه
 • تعویض پایه مبل
 • تعویض چرم مبل
 • تعمیر و تعویض بالشتک
 • تعمیر و تعویض فوم و ابرهای به کار رفته
 • تعمیر و تعویض کوسن های مبل
 • رنگ کاری مناسب چوب مبل ها با توجه به جنس آنها
 • تعمیر و تعویض زیره مبل ها

یکی از مزایا این است که مبل های قدیمی خود را علاوه بر تبدیل کردن به مبل های نو، استحکام و دوام آنها را نیز همزمان می توانید بالاتر ببرید و مدت زمان بیشتری از مبل های خود استفاده نمایید.

چگونه مدت زمان تعمیرات مبلمان را عقب بندازیم؟

به دلیل اینکه مبل یکی از پر مصرف ترین لوازم خانه محسوب می شود و هرچقدر زمان بیشتری از مبل استفاده شود زمان تعمیر مبل هم سرعت بیشتری خواهد گرفت و زودتر مبل، مستهلک تر می شود و عمر مفید مبل نیز دستخوش تغییرات خواهد شد و خرابی هایی که برای مبل به وجود می آید باعث فرسوده شدن مبل می شود، خرابی هایی همچون:

 • شکستن پایه مبل
 • فرورفتگی در ناحیه فوم و اسفنج های مبل
 • پاره شدن پارچه و شل شدن آن
 • شکستن دسته مبل
 • خط و خش ناشی از جابجایی مبل
 • کمرنگ شدن رنگ چوب

این خرابی هایی که در بالا ذکر شد بسیار بر روی ظاهر مبل تاثیر می گذارد و نشانه تعمیرات می باشد.

با توجه به نرخ ارز و نوسان بازار تعمیرات مبلمان قیمت ها، متغییر خواهد بود همچنین با توجه به مکانی که مبل در آن قرار دارد تا کارگاه تعمیر مبل، قیمت ایاب و ذهاب و هزینه بارگیری با توجه به داشتن آسانسور یا نداشتن، همچنین با توجه به موقعیت واحد در طبقه ای که وجود دارد متغییر خواهد بود و روی قیمت تمام شده تعمیر مبل قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

چه زمانی برای تعمیر مبل اقدام کنیم؟

هر زمان که یکی از خرابی هایی که در بالا نام بردیم اتفاق افتاد برای تعمیرات خود اقدام نمایید، چون با توجه به مصرفی بودن مبل، به مرور زمان باعث فرسوده شدن مبل می شود و از کیفیت مبل کاسته می شود و تعمیر مبل به کیفیت نوع جنس و مدل مبل زیاد مرتبط نیست و هر جنسی که مبل داشته باشد بعد از گذر زمان مستهلک می شود و به قول معروف دیر و زود دارد سوخت و سوز ندارد.

قبل از تعمیرات مبلمان، با توجه به قیمت هایی که در بالا ذکر کردیم، با خودتان حساب و کتاب کنید که آیا صرفه اقتصادی دارد که تعمیرات صورت بگیرد یا نه؟

با توجه به فرسودگی بسیار بالا و نداشتن کلاف مبل ارزش تعمیرات نخواهند داشت چون بعد از آن بعد از مدت کوتاهی دوباره مستهلک می شود.

قبل از اقدام برای تعمیرات مبلمان می توانید عکس مبل های خود را برای تعمیرکار مبل ارسال نموده و از اطلاعات و دانش و راهنمایی های تاثیرگزاری که تعمیرکار مبل در اختیار شما قرار می دهد آگاه شوید و از بروز هزینه های بیشتر در تعمیرات جلوگیری نمایید.

خدمات تعمیرات مبل آیکا تایید شده استاده در خدمات تعمیرات مبل استاده است.