پایه صندلی اداری یکی از کاربردی ترین قطعات مورد استفاده در صندلی و در زمان استفاده از خدمات تعمیر صندلی اداری است که کار توزیع و نگهداری وزن صندلی اداری را به عهده دارد و در اثر استفاده زیاد از صندلی به مرور زمان شامل استهلاک و فرسودگی و در نهایت نیاز به تعمیر پایه صندلی خواهیم داشت. در این مقاله با ما همراه شوید تا با تعمیر و تعویض پایه صندلی اداری همراه با قیمت تعویض پایه صندلی آگاهی پیدا کنید.

با توجه به قیمت های فضایی و سر به فلک کشیده صندلی های اداری، در صورت شکستن یا خرابی پایه صندلی اداری نیاز به خرید صندلی اداری نو نخواهید داشت و می‌توانید با تعویض پایه صندلی اداری دوباره از صندلی اداری خود استفاده نمایید.

تعمیر پایه صندلی اداری

تعمیر پایه صندلی اداری

زمانی که روی صندلی نشستید و احساس کردید صندلی تعادل ندارید سریعا چرخ و پایه صندلی اداری را بازبینی و بازرسی نمایید چون وظیفه حفظ و تعادل کل صندلی بر عهده چرخ و پایه است، اگر متوجه شدید پایه صندلی اداری شکسته است یا ایراد دارد برای تعمیر پایه صندلی اداری می‌توانید به فروشگاه‌هایی که تجهیزات صندلی ارائه می‌دهند مراجعه نمایید و در صورت لزوم چرخ و پایه صندلی اداری را خریداری نمایید و در ادامه مراحل تعویض پایه صندلی را مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم.تعویض پایه صندلی اداری

اگر مشاهده کردید که صندلی حرکت نمی کند نگاه به پایه صندلی اداری بیندازید و متوجه شدید که به راحتی حرکت نمی کند یا یکی از پایه‌های آن شکسته است می‌توانید چرخ و پایه را با هم عوض نمایید اما اگر جنس پایه فلزی باشد می‌توانید آن را جوش نمایید و نیازی به تعویض پایه صندلی اداری نخواهید داشت.

یکی از مزایای صندلی‌های اداری قابلیت تعویض قطعات آن می باشد یعنی در صورت خرابی در هر عملکرد هر قطعه را با قطعه نو، تعویض یا جوش نمایید که پایه صندلی اداری هم از این قاعده مستثنی نیست و به راحتی می‌توانید با تعمیر پایه صندلی اداری از این وسیله استفاده نمایید.

جنس پایه صندلی اداری از دو نوع پلاستیکی و فلزی تشکیل می‌شود که مسلما پایه فلزی از استحکام و دوام بیشتری نسبت به نمونه پلاستیکی خود دارا می باشد.

یکی از دلایلی که باعث خرابی پایه صندلی اداری می‌شود نچرخیدن چرخ‌های متصل به پایه صندلی اداری است که باعث می‌شود فردی که روی صندلی نشسته است برای به حرکت در آوردن صندلی فشار زیادی به پایه‌های صندلی اداری وارد نماید و فشار بیش از حد به پایه صندلی موجب شکستن یا خرابی پایه می‌شود.

خرابی پایه صندلی اداری بر روی جک صندلی تاثیر مستقیم می گذارد و اگر پایه صندلی اداری خراب شود باعث خارج شدن گاز داخل جک می‌شود و هزینه تعمیر صندلی را افزایش می‌دهد.

برای تعمیر پایه صندلی اداری حتی الامکان پایه خراب را با خود به نمایندگی تعمیر صندلی اداری همراه داشته باشید چون سایز پایه صندلی در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد و شما برای اینکه با توجه به ارتفاع صندلی خود و سایز صندلی خود، باید سایز و مدل پایه صندلی اداری خود را بلد باشید یا با خود همراه داشته باشید.

یکی از نکاتی که در هنگام خرابی پایه صندلی اداری باید مد نظر داشته باشید این است که با خرابی و شکستن پایه صندلی، امکان سرنگون شدن و افتادن فردی که بر روی صندلی نشسته است وجود دارد، به همین خاطر در صورت بروز خرابی،  فورا برای تعویض پایه صندلی اداری اقدام نمایید.

بهترین راه پیشگیری از خرابی پایه صندلی اداری حفظ و مراقبت از پایه صندلی اداری است، حداکثر وزنی که میتواند پایه صندلی اداری تحمل نماید یکصد و یست کیلوگرم می باشد و اگر به صندلی ضربه زده شود یا وزن بیشتری صندلی تحمل نماید باعث خرابی مکانیزم صندلی اداری و جک صندلی اداری و در نهایت چرخ و پایه صندلی می‌شود هزینه تعمیر پایه صندلی اداری از 50هزار تومان تا 450هزارتومان با توجه به جنس و مدل صندلی متغییر می‌باشد.

مراحل تعویض پایه صندلی اداری

یکی از راحت ترین کارهای تعمیر یا تعویض قطعات صندلی اداری، تعویض پایه صندلی است، برای تعمیر و تعویض پایه صندلی اداری، صندلی را برگردانید و بر روی زمین قرار دهید چرخ های صندلی را که به صورت پیمی یا پیچی هستند باز نمایید و در وسط پایه صندلی اداری، یک میله رزوه دار وجود دارد که پایه را به جک صندلی متصل نموده است، با باز کردن رزوه، پایه صندلی اداری به راحتی از جک صندلی جدا می‌شود، با تعویض پایه صندلی و وصل دوباره پایه صندلی به جک صندلی با میله رزوه دار، دوباره چرخ های پایه صندلی را بهم چفت نمایید و با برگرداندن دوباره صندلی اداری و قرار دادن روی چرخ های صندلی می‌توانید به راحتی از صندلی اداری خود استفاده نمایید.

اگر از توان فنی برخوردار نیستید و قادر به انجام تعویض پایه صندلی اداری نیستید می‌توانید از نمایندگی تعمیر صندلی اداری در محل اداره یا سازمان خود درخواست اعزام نیروی تکنسین مجرب نمایید و نمایندگی با اعزام نیروی تکنسین فنی خود به راحتی تعمیر و تعویض صندلی اداری را برای شما، در کمترین زمان و با کیفیت بالا این کار را انجام می‌دهد و شما با پرداخت هزینه بسیار کم، ایاب و ذهاب و هزینه تعمیر پایه صندلی اداری را دوباره مثل روز اول نو نمایید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.